Dzisiaj jest: 30 styczeń 2015

WYŚLIJ DZIECKO NA ZIMOWISKO!          WYŚLIJ DZIECKO NA ZIMOWISKO!          WYŚLIJ DZIECKO NA ZIMOWISKO!

 • Uwaga producenci ekologiczni
  Dodano: 29/01/2015

  Publikujemy poniżej tekst stanowiska MRiRW wyjaśniającego zasady dotyczące prowadzenia przez rolników ekologicznych rejestrów, dokumentujących prowadzoną produkcję:

  Czytaj więcej
 • Zmiany w ustawie o rolnictwie ekologicznym
  Dodano: 28/01/2015

  Wchodzi w życie nowelizacja ustawy o rolnictwie ekologicznym. Nowelizacja przewiduje ułatwienia dla rolników prowadzących produkcję ekologiczną, jednostek certyfikujących oraz administracji odpowiedzialnej za ten sektor rolnictwa.

  Czytaj więcej
 • Copa- Cogeca informuje
  Dodano: 28/01/2015

  Według Copa-Cogeca rolnicy muszą uzyskać rzeczywiste przychody z rynku, aby zagwarantować dynamiczny sektor mleka, zdolny do zaspokojenia światowego popytu, który ma wzrastać o 2,1% w skali roku.

  Czytaj więcej
 • Pogłowie świń według stanu w grudniu 2014 roku
  Dodano: 27/01/2015

  Według wstępnych danych pogłowie świń w grudniu 2014 r. liczyło 11240,2 tys. sztuk, wykazując w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku  wzrost o  2,2%. Zmniejszyła się liczebność pogłowia  prosiąt o 2,7% i populacji  trzody chlewnej na chów o wadze 50 kg i więcej o 1,6% w tym loch   (o 1,2%).  Odnotowano natomiast wzrost pogłowia trzody chlewnej na ubój o wadze 50 kg i więcej (o 6,8%), a także warchlaków (o 2,0%).

  Czytaj więcej
 • Aktualne ceny świń
  Dodano: 26/01/2015

  Ceny skupu tucznika uzyskane w poniedziałek 26.01.2015 z ubojni, zakładów mięsnych oraz innych źródeł krajowych wahają się w granicach: od 3,30 do maksymalnie 4,30 zł/kg (netto), a na wbc w klasie E: 4,70-5,20 zł/kg.
  W porównaniu z  wynikami sondażu sprzed tygodnia (19.01.2015), zarówno ceny minimalna jak i maksymalna za żywiec nie zmieniły się.

  Czytaj więcej
 • Kukurydza
  Dodano: 26/01/2015

  Niskie ceny i brak opłacalności - tak uprawę kukurydzy ocenia Krajowy Związek Producentów tego ziarna. Kto zajął się uprawą z przypadku, będzie z tej produkcji rezygnował.

  Czytaj więcej
 • Japonia otwiera się na polski drób
  Dodano: 26/01/2015

  Japońskie władze poinformowały stronę polską o ostatecznej akceptacji dwóch dokumentów : wiadectwo pochodzenia i zdrowia dla mięsa drobiowego i produktów z mięsa drobiowego przeznaczonych do wywozu do Japonii, wymagania w zakresie zdrowia zwierząt dla mięsa drobiowego eksportowanego z Polski do Japonii.

  Czytaj więcej
 • Wieprzowina
  Dodano: 22/01/2015

  Ubiegły rok na rynku wieprzowiny zamknął się spadkami tak cen, jak i popytu. I chociaż branża liczyła na zmiany, to jak na razie styczeń realizuje tylko najgorsze scenariusze.

  Czytaj więcej
 • Co dalej z embargiem …
  Dodano: 22/01/2015

  Nie ma oficjalnego porozumienia z Rosją, jedynie pozytywny wynik rozmów na temat ram zniesienia przez Rosję zakazu importu wybranych produktów rolnych z Unii Europejskiej. Są to m.in. produkty delikatesowe, wybrane kategorie produktów mleczarskich oraz mięsnych, w tym także oznaczone w UE marką produktów tradycyjnych oraz inne produkty takie jak tłuszcz zwierzęcy, podroby, dania mięsne z różnych gatunków zwierząt (bydło, trzody, kozy itp.). Rozmowy nie dotyczyły produktów objętych zakazem wprowadzonym przez Rosję w styczniu 2014 r. i dotyczącym eksportu świń, wieprzowiny oraz innych produktów ze wszystkich krajów członkowskich UE. To odpowiedź KE na pojawiające się informacje w sprawie handlu na linii UE-Rosja.   

  Czytaj więcej
 • Soja
  Dodano: 21/01/2015

  Nastał dobry czas dla producentów i odbiorców pasz wysokobiałkowych. Droga w końcówce zeszłego roku soja, wraz z początkiem stycznia obrała kierunek na zniżki i trzeci tydzień nieprzerwanie trzyma się tego trendu.

  Czytaj więcej