Aktualności

Usuwanie folii rolniczych – nowy nabór dla gmin

Usuwanie folii rolniczych – nowy nabór dla gmin
Dodano: 11/06/2021

28 czerwca 2021 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje uruchomienie drugiego naboru w ramach programu priorytetowego „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”. Gminy oraz związki międzygminne będą mogły składać wnioski o dofinansowanie od 28 czerwca do 15 września br. Budżet naboru wynosi 25 mln złotych. Poinformowali o tym na konferencji prasowej Minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda i Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.


W programie mogą być dofinansowane przedsięwzięcia w zakresie, transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag. Niestety w ramach realizacji przedsięwzięć nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników oraz podatek VAT.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska organizuje na szkolenie on-line dla Wnioskodawców zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie w ramach programu 2.7. Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, które odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r.  Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane będą pod linkiem: http://nfosigw.gov.pl/formularze/szkolenie-on-line-usuwanie-folii-rolniczych/

Więcej informacji można znaleźć na stronie MRiRW oraz NFOŚiGW.

 

Źródło: KRIR

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza