Działalność 2011 - 2015

Posiedzenie Rady Powiatowej PIR w Starogardzie Gdańskim

Dodano: 12/11/2014

5 listopada br. w Restauracji K2 Borzechowo, odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Starogardzkiego. Tematami spotkania były: informacje z działalności Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej, aktualne zmiany w Programie PROW 2014-2020


oraz Seminarium na temat: ”Ulepszanie krajowych źródeł białka roślinnego ich produkcji systemu obrotu i wykorzystywania pasz”. Informacje z działalności Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej przedstawił pan Lech Kolaska a uzupełnił je pan Prezes Zenon Bistram. Pani Katarzyna Jasińska z PODR przedstawiła aktualne zmiany w Programie PROW 2014-2020. Następnym punktem programu były wystąpienia profesorów z Uniwersytetów  w Poznaniu na temat: „Deficyt białka paszowego w Polsce – uprawa roślin strączkowych jako sposób jego rozwiązania”,„Nowe spojrzenie na uprawę roślin strączkowych”,„Wyniki aktualnych badań dotyczące wykorzystania  rodzimych źródeł białka w żywieniu zwierząt monogastrycznych”, „Lista zalecanych odmian roślin strączkowych dostępnych na rynku  wiosną 2015 roku”, „Ekonomiczne uwarunkowania produkcji i obrotu nasionami roślin  strączkowych  w Polsce”.
Spotkanie było ciekawe i spotkało się z dużym zainteresowaniem nie tylko naszej rady ale także zaproszonych rolników, a było ich około 200.


Lilla Śledź

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza