Wiadomości z Izby

 • „Rolniczka - kultywator tradycji i koło zamachowe rozwoju gospodarstwa”.
  Dodano: 11/12/2018
  W dniach 26-27 listopada 2018r. odbyła się VIII Konferencja Rady do spraw Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy Krajowej Radzie Izb Rolniczych organizowana we współpracy z Mazowiecką Izbą Rolniczą pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego pt.„Rolniczka - kultywator tradycji i koło zamachowe rozwoju gospodarstwa”.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z Powiatu Kwidzyn.
  Dodano: 28/11/2018
  W dniu 22.11.2018 roku w Urzędzie Gminy w Kwidzynie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z Powiatu Kwidzyn. Wśród zaproszonych gości w posiedzeniu uczestniczyli: Członkowie Rady Powiatowej PIR z powiatu kwidzyńskiego, Wiesław Burzyński – Wice Prezes Zarządu PIR, Dariusz Wierzba – Wójt Gminy Kwidzyn, Wiesław Szpura – Prezes Zarządu Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Malborku, Justyna Rydzińska – Kierownik BP ARiMR w Kwidzynie, Andrzej Grochowski – KOWR SGZ w Malborku, Zdzisław Maciag – Kierownik PZDR w Malborku, Radni i pracownicy urzędów gmin oraz zaproszeni rolnicy.  
  Czytaj więcej
 • Olimpiada Młodych Producentów Rolnych - etapy powiatowe
  Dodano: 19/11/2018
  W dniu 15 listopada 2018 w każdym z 16 powiatów województwa pomorskiego odbyły się eliminacje Olimpiady Młodych Producentów Rolnych oraz Olimpiady z Wiedzy o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy w Rolnictwie. Finaliści reprezentować będą powiaty podczas olimpiad wojewódzkich. 
  Czytaj więcej
 • Spotkanie Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z młodymi rolnikami
  Dodano: 26/10/2018
  Czytaj więcej
 • Konferencja „Tradycja i Rozwój” już za nami.
  Dodano: 11/10/2018
  Przygotowują dożynki, wieńce dożynkowe, palemki wielkanocne i stoły wigilijne.  Organizują obchody Dnia Dziecka, Dnia Matki, spotkania opłatkowe, olimpiady sportowe, warsztaty rękodzieła i… warsztaty graffiti, wykonują kartki okolicznościowe, prowadzą kroniki, zespoły ludowe i kabarety… Pielęgnują lokalne tradycje. Swoimi umiejętnościami chętnie dzielą się z innymi podczas różnego rodzaju spotkań. Z pełnym zaangażowaniem uczestniczą w życiu swojej wsi i swojej gminy a na sercu leży im dobro i integracja mieszkańców wsi i rozwój ich małych ojczyzn.  Ich mottem bardzo często jest hasło „Bo jak nie MY, to KTO???”
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza