Wiadomości z Izby

 • Szkolenie Członków Rad Powiatowych Pomorskiej Izby Rolniczej - Chmielno 7-8 Listopada 2019r.
  Dodano: 14/11/2019
  W dniach 7-8 listopada br. w Kompleksie Wypoczynkowo-Konferencyjnym "Wichrowe Wzgórze" w Chmielnie odbyło się szkolenie dla Członków Rad Powiatowych Pomorskiej Izby Rolniczej zorganizowane przy współpracy  z Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemych "TUW" .
  Czytaj więcej
 • Finał konkursu „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim w 2019 r.” – Lubań
  Dodano: 28/10/2019
  W dniu 25.10.2019r w Lubaniu, odbył się finał konkursu na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim w 2019r.
  Czytaj więcej
 • Potrzeba zmiany terminu stosowania nawozów naturalnych
  Dodano: 15/10/2019
  W dniu 15 października 2019 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi J.K. Ardanowskiego z wnioskiem o zastosowanie odstępstwa i umożliwienie stosowania nawozów naturalnych płynnych i stałych do końca listopada na niezamarzniętą glebę. Przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 5 czerwca 2018 r. w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu ich zanieczyszczeniu” w obliczu drugiego z rzędu roku, w którym wystąpiła susza rolnicza, są niemożliwe do realizacji.
  Czytaj więcej
 • Dożynki Województwa Pomorskiego w Kartuzach
  Dodano: 07/10/2019
  W dniu 22 września 2019r. w Stolicy Kaszub-Kartuzach, odbyły się tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego. Od samego rana piękna pogoda towarzyszyła rolnikom w tym święcie plonów. Po uroczystej Mszy Św. przeszedł się korowód ze sztandarami i wieńcami na scenę gdzie oficjalnie rozpoczęto dożynki.
  Czytaj więcej
 • Spotkanie Zarządu PIR z Polskim Związkiem Łowieckim - Zarząd Okręgowy w Gdańsku, Elblągu i Słupsku
  Dodano: 03/10/2019
  W dniu 30.09.2019 r. w siedzibie biura Pomorskiej Izby Rolniczej odbyło się spotkanie Zarządu PIR z Przedstawicielami Polskiego Związku Łowieckiego - Zarząd Okręgowy w Gdańsku, Elblągu i Słupsku.  Na spotkanie przybyli: Michał Pobiedziński przedstawiciel ze Słupska, Michał Laska przedstawiciel z Gdańska, Przemysław Szkutnik przedstawiciel z Elbląga, oraz Dominik Szefer przedstawiciel Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. 
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza