Wiadomości z Izby

 • Dotyczy: programu rekultywacji gleb zakwaszonych
  Dodano: 12/07/2017
  Negatywna odpowiedź Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w sprawie dofinansowania wapnowania użytków rolnych położonych na terenie województwa pomorskiego, o które wnioskowała Pomorska Izba Rolnicza.
  Czytaj więcej
 • Wspomnienie kolonisty - Stegna 2017
  Dodano: 12/07/2017
  Dnia 24 lipca wyjechaliśmy autokarem na kolonie do Stegny. Podróż minęła bardzo szybko. Poznawaliśmy nowych kolegów i koleżanki. Nasza nowa Pani też wydawała się miła. Po przejeździe  zaczęła się kolonijna przygoda. Najpierw na pokoje, później to już poszło jak burza. Były dyskoteki i zabawy integracyjne :Zoo i Pif Paf i wiele innych. Mieliśmy do dyspozycji boisko do siatki i do nogi i wspaniały plac zabaw. A najważniejsze to były wycieczki do Krynicy Morskiej ,gdzie płynęliśmy statkiem i zwiedzaliśmy miasto. Była też wizyta na Zamku Krzyżackim w Malborku i zwiedzanie lochów i sali tortur. I te ciągłe spacery nad morze ,codziennie deszcz czy słońce było plażowanie i kąpiel. Oglądaliśmy wschody i zachody słońca. Codzienna gimnastyka i biegi na plażę przyczyniły się do lepszej kondycji i mogliśmy maszerować kilometry. A jak nogi bolały i padał deszcz to pani pozwoliła wracać melexem i to też atrakcja była. Na terenie Stegny zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu ,oczywiście była też Biedronka! gdzie kupowaliśmy wodę , bo z nieba lał często deszcz i pot z czoła kapał. Pogoda była w kratkę ale to były udane kolonie bo śmiech i zabawa towarzyszyła nam codziennie. Dziękujemy organizatorom za wspaniały wypoczynek.   Do zobaczenia za rok!
  Czytaj więcej
 • Szczegóły dotyczące wyjazdu dzieci na kolonie do Zakopanego
  Dodano: 05/07/2017
  Zbiórka w Gdyni Głównej w dniu 09.07.2017 r. o godz. 18:00 hala główna dworca przy kasach. Wyjazd pociągu o godz. 18:49 (pociąg TLK 53170).  W Zakopanem są na godz. 07:03. Następnie przejazd do ośrodka. 
  Czytaj więcej
 • Posiedzenia Komisji Budżetowej oraz Rewizyjnej z Zarządem Pomorskiej Izby Rolniczej
  Dodano: 23/06/2017
  W siedzibie Pomorskiej Izby Rolniczej dnia 24 maja br. odbyły się posiedzenia Komisji Budżetowej oraz Rewizyjnej z Zarządem Pomorskiej Izby Rolniczej, które zajmowały się następującymi sprawami:   1. Realizacja i wykonanie budżetu za 2016 rok. 2. Omówienie i zatwierdzenie budżetu na 2017 rok.
  Czytaj więcej
 • Spotkanie Zarządu z Przewodniczącymi Rad Powiatowych
  Dodano: 25/05/2017
  W dniu 16.05.2017r. w Sali konferencyjnej Pomorskiej Izby Rolniczej w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie Zarządu z Przewodniczącymi Rad Powiatowych. Swoją obecnością zaszczycił spotkanie Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Pan Krzysztof Trawicki. Udział wzięli również przedstawiciele Departamentu Środowiska i Rolnictwa UMWP, OR ARiMR w Gdyni, ANR w Pruszczu Gdańskim, ARR w Gdyni oraz RZGW w Gdańsku i PODR w Lubaniu. 
  Czytaj więcej
 • Godziny i miejsca zbiórek odjazdu na kolonie do Białego Dunajca dnia 15 lipca 2017 r.
  Dodano: 12/07/2017
  1. Pruszcz Gdański ul. Raciborskiego parking przy Biedronce – godz. 6:30   2. Stacja Lotos Optima Bałdowo gmina Tczew – godz. 7.20   Kierowca : Sławomir Żegleń nr. Tel. 663167379 Opiekunki w autobusie :  Zofia Romek nr. Tel. 664460325   Kierownik kolonii _ Ewa Chilińska – tel . 502310015   Organizator Renata Wiczling sekretariat PIR  tel. 695 426 599
  Czytaj więcej
 • Wspomnienia z kolonii w Czarnej Górze
  Dodano: 12/07/2017
  Dnia 27 czerwca wyruszyliśmy w kilkugodzinną podróż do Czarnej Góry. Po przybyciu na miejsce zostaliśmy miło powitani, pensjonat i widoki zrobiły na nas ogromne wrażenie. W czasie pobytu spędziliśmy bardzo aktywnie czas. Wędrówką do ciekawych miejsc nie było końca. Odwiedziliśmy między innymi: Zakopane, Chatę Korkoszów, Litwinkę-Grapę, Termy Bania w Białce Tatrzańskiej. Jednym z zadań było poznanie historii miejscowości Jurgów, gdzie musieliśmy samodzielnie zbierać informacje od mieszkańców. Nie odbyło się również bez dyskotek i zabaw. Frajdą była przejeżdżka konna na piknik. Wychowawcy dostarczali nam wielu bodźców do angażowania się w życie kolonii. Pobyt w pensjonacie Skalny Brzeg pozostanie na długo w pamięci, mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znowu. 
  Czytaj więcej
 • VI Walne Zgromadzenie Pomorskiej Izby Rolniczej
  Dodano: 03/07/2017
  Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej uzyskał absolutorium podczas VI Walnego Zgromadzenia delegatów, które odbyło się 21 czerwca 2017 r.  W trakcie posiedzenia jednomyślnie zatwierdzono realizację budżetu i sprawozdanie finansowe za 2016 rok. Przy jednym głosie przeciwnym uchwalono budżet PIR na 2017 rok. 
  Czytaj więcej
 • 3-4 czerwca 2017 r. Pomorska Izba Rolnicza w Lubaniu
  Dodano: 07/06/2017
  Jak co roku Przedstawiciele Pomorskiej Izby Rolniczej uczestniczyli w XXVI Pomorskich Agro Targach. Izba wystawiła swój sztandar i brała udział w komisji oceniającej potrawy z ryżu oraz była fundatorem nagród podczas Wystawy Zwierząt Hodowlanych i Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego. 
  Czytaj więcej
 • Wieprzowe smakołyki w ogrodzie
  Dodano: 19/05/2017
  O tym, że warto jeść  mięso wieprzowe  i to te najwyższej jakości przekonywała w sobotę 13-ego maja mieszkańców Gdańska i ich gości Pomorska Izba Rolnicza, która w trakcie Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej "Wiosna w ogrodzie 2017" zorganizowała na terenie Centrum Rolno – Spożywczego Renk Piknik Wieprzowy.
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza