Wiadomości z Izby

 • Spotkanie Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej z Przewodniczącymi Rad Powiatowych oraz Komisji Problemowych
  Dodano: 13/03/2020
  5 marca br. w siedzibie Izby w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie Zarządu Pomorskiej Izby Rolniczej z Przewodniczącymi Rad Powiatowych oraz Komisji Problemowych. Poruszono wiele tematów. Między innymi Pan dr Wojciech Trybowski, Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii, omówił aktualną sytuację dotyczącą ASF w naszym województwie i w kraju.
  Czytaj więcej
 • Szkolenie dla rolników dokonujących uboju zwierząt we własnym gospodarstwie
  Dodano: 09/03/2020
  W dniu 9 marca 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim  odbyło się szkolenie dla rolników na temat zasad uboju zwierząt gospodarskich w celu pozyskania mięsa na użytek własny. Szkolenie zorganizowane zostało z inicjatywy Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej w Nowym Dworze Gdańskim a poprowadził je Powiatowy Lekarz  Weterynarii w Nowym Dworze Gdańskim Pan Michał Majewski.
  Czytaj więcej
 • Lista Odmian Zalecanych do uprawy na obszarze województwa pomorskiego w roku 2020
  Dodano: 25/02/2020
  Dnia 28 stycznia 2020 roku w Zakładzie Doświadczalnym Oceny Odmian w Radostowie odbyło się posiedzenie Pomorskiego Zespołu Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Po szczegółowej analizie wyników doświadczeń prowadzonych w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego oraz zgodnie z opinią Pomorskiego Zespołu PDO na listę odmian zalecanych w roku 2020 zostały wpisane następujące odmiany:
  Czytaj więcej
 • Uprawa Konopi Przemysłowych Polskich Odmian Zakup 100% Plonu Nasion
  Dodano: 10/02/2020
  Zapraszamy do współpracy rolników zainteresowanych uprawą polskich odmian konopi przemysłowych. Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, podmiot podległy Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest największym producentem materiału nasiennego polskich, wyhodowanych w Instytucie odmian. W ramach umów kontraktacji w roku 2020 zapewniamy rolnikom profesjonalne wsparcie i korzystne warunki współpracy:  
  Czytaj więcej
 • XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich
  Dodano: 30/01/2020
  18 stycznia 2020 r. w Gniewinie odbył się XXI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Zwycięzcą turnieju zostało Koło Gospodyń z Kaczkowa. Sponsorem nagród była, między innymi, Pomorska Izba Rolnicza. Nagrodę zwycięzcy, w imieniu Izby, wręczył Pan Marian Bojanowski, przedstawiciel Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Wejherowskiego.   A.Ch.
  Czytaj więcej
 • Zagrożenie epidemiologiczne - zmiany w funkcjonowaniu biur Pomorskiej Izby Rolniczej
  Dodano: 13/03/2020
  Szanowni Państwo, z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o zdrowie wszystkich Państwa, biura Pomorskiej Izby Rolniczej będą zamknięte i będą pracowały zdalnie aż do odwołania. Prosimy o przekazywanie korespondencji do właściwych jednostek Pomorskiej Izby Rolniczej wyłącznie drogą pocztową lub w formie elektronicznej.   Dane teleadresowe wszystkich jednostek PIR dostępne są TUTAJ   Uprzejmie informujemy, że Radca Prawny PIR nie będzie przyjmował petentów do odwołania.
  Czytaj więcej
 • Piękna Wieś Pomorska 2020
  Dodano: 27/02/2020
  03 marca br. rozpoczynamy 27. edycję konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”. Konkurs, przebiegający w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda”, ma na celu ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu i wspólnego działania społeczności wiejskiej.
  Czytaj więcej
 • Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach finansowych? Porozmawiaj z ekspertem!
  Dodano: 12/02/2020
  Jesteś dłużnikiem lub masz problem z dłużnikiem? Szukasz wyjścia z trudnej sytuacji finansowej? Jak radzić sobie w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością?
  Czytaj więcej
 • Fotorelacja z zimowiska w Poroninie 11-20 stycznia 2020r.
  Dodano: 03/02/2020
  Czytaj więcej
 • Zwrot podatku akcyzowego w 2020 r.
  Dodano: 30/01/2020
  Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w terminie od 3 lutego 2020 r. do 2 marca 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oraz w terminie od 3 sierpnia 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2020 r.  
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza