Wiadomości z Izby

 • Spotkania opłatkowe Rad Powiatowych PIR
  Dodano: 22/12/2017
  Czytaj więcej
 • VI Konferencja samorządu rolniczego w Sejmie RP - z udziałem przedstawicieli PIR
  Dodano: 21/12/2017
  W sali Kolumnowej Sejmu RP 2 grudnia 2017 roku odbyła się VI konferencja samorządu rolniczego pt. "Bieżąca sytuacja w rolnictwie oraz działalność izb rolniczych, związków zawodowych i społeczno-zawodowych organizacji rolników.
  Czytaj więcej
 • Z gospodarką wizytą – wiceminister Ryszard Zarudzki w siedzibie PIR
  Dodano: 23/11/2017
  Zarząd Pomorskiej Izby Rolniczej w Pruszczu Gdańskim zorganizował spotkanie członków samorządu rolniczego z dr Ryszardem Zarudzkim, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Była to pierwsza, historyczna wizyta członka kierownictwa resoru rolnictwa w siedzibie Pomorskiej Izby Rolniczej. Wiceminister Zarudzki nie tylko spotkał się z rolnikami i przedstawicielami instytucji działających na rzecz rolników w województwie pomorskim, ale również zwiedził siedzibę izby . 
  Czytaj więcej
 • Skarby Europy zaklęte w szkle
  Dodano: 18/10/2017
  W dniach 12 – 13 października w Hotelu HP Park w Olsztynie odbyła się konferencja i finał konkursu „Skarby Europy zaklęte w szkle”, którego współorganizatorem była Pomorska Izba Rolnicza.  W wydarzeniu uczestniczyły grupy formalne i nieformalne z terenów województw: warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, podlaskiego i pomorskiego.  Celem projektu było  wspieranie równowagi ekonomicznej i społecznej na obszarach wiejskich województw mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego poprzez promocję zrównoważonego rozwoju tych obszarów. 
  Czytaj więcej
 • Pomorski Piknik Zbożowy - Zdrowa żywność z polskich zbóż
  Dodano: 02/10/2017
  Wzorem ubiegłych lat Pomorska Izba Rolnicza w ramach promocji polskich produktów żywnościowych zorganizowała Pomorski Piknik Zbożowy dnia 16 września br na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w  Lubaniu. Wydarzenie odbyło się we współpracy z Krajową Radą Izb Rolniczych ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych. 
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza