Aktualności

Żywienie bydła mlecznego w kontekście wysokiej wydajności i wpływu na środowisko

Żywienie bydła mlecznego w kontekście wysokiej wydajności i wpływu na środowisko
Dodano: 16/11/2023

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, w ramach operacji pt. Nowoczesna produkcja mleka realizowanej w ramach planu operacyjnego KSOW na lata 2022-2023, wydało broszurę pt. Żywienie bydła mlecznego w kontekście wysokiej wydajności i wpływu na środowisko.


Broszura zawiera praktyczne wskazówki związane z żywieniem poszczególnych grup bydła począwszy od cieląt do krów w laktacji. Scharakteryzowane zostały również pasze stosowane w żywieniu bydła. W broszurze poruszono też zagadnienia związane z „Krową przyszłości” czyli precyzyjne żywienie oraz efektywne wykorzystania pasz ze zwróceniem uwagi na emisję gazów cieplarnianych wytwarzanych przez krowy.

W formie drukowanej broszura została przekazana do wszystkich Ośrodków Doradztw Rolniczego. Zachęcamy do zapoznania się z treścią broszury dostępnej na stronie CDR pod linkiem https://cdr.gov.pl/images/wydawnictwa/2023/2023_Zywienie_bydla_mlecznego.pdf

Jednocześnie informujemy, że w ramach operacji pt. „Nowoczesna produkcja mleka” zostały zrealizowane 4 filmy prezentujące dobre praktyki w zakresie chowu i hodowli bydła mlecznego.

Zachęcamy do oglądania:

Postęp genetyczny - https://www.youtube.com/watch?v=R-_SfoXrwrA

Biogazownia Przybroda - https://www.youtube.com/watch?v=W_uRuWgnBQM

Nowoczesne technologie w chowie bydła mlecznego https://www.youtube.com/watch?v=9u-HrQHzx3s

Obora przyjazna dobrostanowi zwierząt i środowisku https://www.youtube.com/watch?v=EAqRvZ8fRUc

źródło: cdr.gov.pl

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza