Działalność 2011 - 2015

Wspólne posiedzenie Rad Powiatowych PIR powiatu chojnickiego i człuchowskiego

Dodano: 19/12/2014

W dniu 10 grudnia 2014 roku w świetlicy wiejskiej w Zielonej Hucie odbyło się wspólne posiedzenie Rad Powiatowych PIR powiatu chojnickiego i człuchowskiego. Posiedzenie otworzył przewodniczący Dariusz Dąbrowski przywitał przybyłych gości Annę Kamińską – Kierownik PODR Człuchów,


Andrzeja Dolnego Kierownik PODR Chojnice, Ryszarda Sajnóg – Powiatowego Lekarza Weterynarii z Człuchowa, Edytę Tochę Michnowską – Powiatowy Lekarz Weterynarii z Chojnic, Krzysztof Szymański – Kierownik AR i MR Człuchów, Marcin Goebel – Kierownik AR i MR Chojnice oraz członków Rad Powiatowych.
Kierownicy AR i MR omówili stan obsługi wniosków i zwrócili uwagę, aby rolnicy w związku ze zmianami w przyszłym roku odnośnie dopłat do bydła, owiec, kóz uporządkowali księgi rejestracji zwierząt, aby nie było problemów.
Powiatowy Lekarz Weterynarii z Człuchowa powiadomił o planowanej zmianie ustawy  o ochronie zwierząt i obowiązkowej dla rolników bioasekuracji. Niestety w powiecie człuchowskim w pasiekach pojawiły się bakterie zgnilca amerykańskiego jedna pasieka około 78 uli musiała zostać spalona.
Kierownicy ODR podziękowali za wspólpracę i poinformowali o planowanych szkoleniach.
Nie zabrakło również życzeń na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2015.
Ewelina Wika Czarnowska przedstawiła aktualne informacje z Izby Rolniczej.

Przewodniczący podziękował za przybycie i zakończył posiedzenie.

Gabriela Łozowicka

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza