+48 58 303 19 39
Zygmunta Wróblewskiego 383-000 Pruszcz Gdański
StartWiadomości z IzbyŚwięto Polski...

Święto Polskiego Drobiu za nami!

06 lipca 2026
5 lipca, podczas X Festiwalu Truskawek Kaszubskich w Chmielnie, odbyło się Święto Polskiego Drobiu, zorganizowane przez Pomorską Izbę Rolniczą. Był to dzień pełen radości, uśmiechu, regionalnych smaków oraz doskonałej zabawy. Na uczestników czekało wiele atrakcji, konkursów i niespodzianek z cennymi nagrodami, które dostarczyły wielu pozytywnych emocji.
Święto Polskiego Drobiu za nami!

W wydarzeniu uczestniczyli Wiceprezes Pomorskiej Izby Rolniczej Pan Ryszard Kleinszmidt oraz Przewodniczący Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Kartuskiego Pan Zygmunt Stromski, którzy wspólnie z mieszkańcami i gośćmi świętowali ten wyjątkowy dzień.


Największą frajdę najmłodszym sprawiły przygotowane konkurencje – poszukiwanie monety ukrytej w ziarnie oraz rzut świnką do wiaderka. Nie brakowało śmiechu, zdrowej rywalizacji i wspaniałej zabawy.


Całość poprowadził Pan Michał Olejnik – ceniony i doskonale znany konferansjer, którego profesjonalizm, energia i charyzma od lat są nieodłącznym elementem tego wydarzenia.
O wyjątkową oprawę muzyczną zadbała kaszubska kapela ZGRÔWAŃCË, porywając publiczność do wspólnego świętowania i tworząc niezwykłą, pełną energii atmosferę.


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i wspólnie z nami świętowali Święto Polskiego Drobiu. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień razem z Wami.


Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń organizowanych przez Pomorską Izbę Rolniczą.

Wstecz