Aktualności

 • Konkurs „Rolnicy dzieciom”
  Dodano: 17/09/2020
  Konkurs dla rolników, trwający od 16 września do 10 października 2020.
  Czytaj więcej
 • Z posiedzenia Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi PE
  Dodano: 15/09/2020
  W dniu 2 września 2020 r. Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) Parlamentu Europejskiego spotkała się na posiedzeniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przeprowadzono pierwszą część zdalnego głosowania nad trzema wnioskami legislacyjnymi oraz wymianę poglądów w zakresie kilku punktów agendy.
  Czytaj więcej
 • Pomorze stawia na Moją Wodę
  Dodano: 14/09/2020
  Rządowy program „Moja Woda” ruszył 1 lipca. W ramach dofinansowania można ubiegać się o fundusze na przydomowe instalacje do oszczędzania wody. Na Pomorzu program cieszył się takim zainteresowaniem, że w ciągu 73 dni mieszkańcy wyczerpali dostępne środki.
  Czytaj więcej
 • Na V Posiedzeniu KRIR m.in. na temat projektu ustawy o prawach zwierząt
  Dodano: 11/09/2020
  9 września 2020 r. odbyło się V Posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych, podczas którego przyjęto stanowisko w sprawie aktualnej sytuacji w rolnictwie, w tym w sprawie zapowiedzianego projektu ustawy dotyczącej praw zwierząt, która mówi m.in. o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, czy ograniczeniu uboju rytualnego.
  Czytaj więcej
 • Dożynki Jasnogórskie 2020
  Dodano: 09/09/2020
  6 września 2020 r. przedstawiciele samorządu rolniczego wzięli udział w uroczystości Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rolników i Święcie Dziękczynienia za Plony, czyli Jasnogórskich Dożynkach. Uroczystą Mszę Świętą z błogosławieństwem płodów ziemi i wieńców żniwnych odprawił metropolita białostocki abp Tadeusz Wojda. Tradycyjnie na początku starostowie dożynek, Anna i Grzegorz Wiesławscy z Zagórza, złożyli na ręce głównego celebransa bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna.
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza