Aktualności

 • Ogólnopolski konkurs Sposób na Sukces - XVIII edycja
  Dodano: 14/01/2018
  Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie uruchomiło XVIII edycję ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich.
  Czytaj więcej
 • POLAGRA – PREMIERY 2018
  Dodano: 10/01/2018
  Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY obędą się w dniach 18-21 stycznia 2018 roku.Wzorem lat ubiegłych Targi podzielone będą na technikę, hodowlę i uprawę, trzy najważniejsze sektory w rolnictwie, wokół których powstanie ekspozycja wystawiennicza.
  Czytaj więcej
 • Elektroniczne wprowadzanie wniosków o płatności od 2018 rok - obowiązkowe
  Dodano: 08/01/2018
  Podstawową rzeczą jaką należy zrobić, to uzyskać dostęp do Systemu teleinformatycznego ARiMR. Można to uczynić w dwojaki sposób. Złożyć do Biura Powiatowego ARiMR wniosek o nadanie LOGINU lub bezpośrednio na stronie ARiMR. Po otrzymaniu możliwości dostępu można zalogować się na stronie ARiMR „e-Wniosek" następnie można zapoznać się z funkcjonowaniem systemu w praktyce.
  Czytaj więcej
 • Narodowy Dzień Świni (NDS)
  Dodano: 05/01/2018
  To konferencja stworzona dla hodowców i producentów trzody chlewnej w Polsce przez hodowców i dla hodowców. Ma odpowiadać na podstawowe problemy i zagadnienia, z  którymi zmaga się współczesny sektor trzody chlewnej w Polsce i stanowić platformę do wymiany doświadczeń między hodowcami, specjalistami i przedstawicielami firm
  Czytaj więcej
 • Zazielenianie – skomplikowane i nieskuteczne
  Dodano: 03/01/2018
  Europejski Trybunał Obrachunkowy opublikował 12 grudnia 2017 r. sprawozdanie specjalne nr 21/2017 pt. „Zazielenianie – bardziej złożony system wsparcia dochodów, który nie jest jeszcze skuteczny pod względem środowiskowym”, za które odpowiada członek Trybunału Samo Jereb.
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza