Wiadomości z Izby

Spotkanie Zarządu z Przewodniczącymi Rad Powiatowych Pomorskiej Izby Rolniczej

Spotkanie Zarządu z Przewodniczącymi Rad Powiatowych Pomorskiej Izby Rolniczej
Dodano: 19/04/2021

Dnia 8 kwietnia 2021r. odbyło się posiedzenie Zarządu PIR z Przewodniczącymi Rad Powiatowych w trybie online.


Uczestnicy spotkania zapoznali się z prezentacją firmy EnPro na temat możliwości wykorzystania ogniw fotowoltaicznych.
Prezes Zarządu PIR, Wiesław Burzyński omówił bieżące działania Zarządu oraz Krajowej Rady Izb Rolniczych. Wiceprezes PIR, Ryszard Kleinszmidt, przybliżył najistotniejsze założenia Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Uwagi do planu zostały złożone poprzez KRIR.
Omówiono aktualną sytuację na rynku drobiu i trzody chlewnej oraz problemy z jakimi mierzą się producenci rolni. Ostatnio w obrębie gospodarstw rolnych miały miejsce incydenty z wilkami. Potrzebne są działania w kierunku uwzględnienia wilka na liście zwierząt łownych.
Województwu pomorskiemu zmniejszono środki z Krajowego Planu Odbudowy. Pomorska Izba Rolnicza wystąpiła w tej sprawie m.in. do Premiera, gdyż podział środków jest dla mieszkańców Pomorza niekorzystny.
Trwają kontrole gospodarstw rolnych z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Od posiadaczy silosów wymaga się raportu oddziaływania na środowisko w związku z emisją pyłów, otrzymują mandaty. Przewodniczący Rad Powiatowych skierowali szereg wniosków do Zarządu PIR.

Wniosek nr. 1

Wniosek nr. 2

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza