Działalność 2019 - 2023

Drugie posiedzenie Rady Powiatowej PIR Chojnice

Drugie posiedzenie Rady Powiatowej PIR Chojnice
Dodano: 04/07/2023

W dniu 3 lipca 2023 roku w Barze Ba-Dar w Silnie odbyło się drugie posiedzenie Rady Powiatowej PIR Chojnice kończące VI kadencję Izb Rolniczych.
Przewodniczący powitał przybyłych gości Prezesa Pomorskiej Izby Rolniczej – Wiesława Burzyńskiego oraz Wice-Prezesa Ryszarda Kleiszmidt oraz przybyłych Delegatów Rady Powiatowej.


Dariusz Dąbrowski podsumował te cztery lata, które minęły bardzo szybko, a czasy były trudne i nie  mogliśmy działać przez 2 lata ze względu na pandemię Covid 19, a w ubiegłym roku wybuchła wojna na Ukrainie. W rolnictwie borykaliśmy się z problemem wysokich cen nawozów i importu zboża z Ukrainy, a w tym roku znowu mamy suszę na polach.
Podziękował członkom Rady za ciężką pracę na rzecz lokalnego rolnictwa.


Prezes Wiesław Burzyński podziękował za pracę Przewodniczącemu jak i Delegatce do Walnego Zgromadzenia Ewelinie Wice  Czarnowskiej za pracę w Walnym Zgromadzeniu, gdzie współpraca była bardzo owocna i w miarę możliwości można było rozwiązywać problemy, których rolników nie omijają.


27 lipca mija obecna kadencja i do wyborów reprezentuje nas Zarząd aż do  powołania kolejnego przez Walne Zgromadzenie PIR. 24 września wybory i mam nadzieję, że zobaczymy się w kolejnej kadencji.


Następnie były podziękowania za owocną pracę i na tym przewodniczący zakończył posiedzenie.

(G.Ł.)

Wstecz
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza