Działalność 2019 - 2023

 • Posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej powiatu Tczew
  Dodano: 27/03/2023
  W dniu 23.03.2023 r. w Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Piasecznie w Szprudowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej powiatu Tczew wraz z rolnikami. Współorganizatorem spotkania był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tczewie.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Chojnice
  Dodano: 13/03/2023
  W dniu 10 marca w Lokalnym Centrum Kultury Edukacji i Organizacji Pozarządowych w Będźmierowicach - gmina Czersk odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR Chojnice.Przewodniczący Dariusz Dąbrowski przywitał przybyłych gości: Wiceprezesa PIR – Ryszarda Kleinszmidta, Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Środowiska w Czersku – Wojciecha Laskę, Inspekcję Weterynaryjną z Chojnic reprezentował Karol Grzywacz i Rafał Kostecki, Bartosza Blumę – Kierownik AR i MR w Chojnicach, Piotra Perlickiego – Kierownika KRUS w Chojnicach, członków Rady Powiatowej oraz licznych rolników z gminy Czersk.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z Powiatu Malbork
  Dodano: 02/03/2023
  W dniu 28.02.2023 roku w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Starym Polu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z Powiatu Malbork.W posiedzeniu uczestniczyli: Członkowie Rady Powiatowej PIR z powiatu malborskiego, Lech Kolaska – Członek Zarządu PIR, Karol Przygocki – Członek Zarządu PIR, Krzysztof Grylak – Kierownik BP ARiMR w Malborku, Aurelia Jelinek – BP ARiMR w Malborku, Elżbieta Rutkowska – Z-ca Kierownika PZDR w Malborku, Andrzej Grochowski – KOWR SGZ w Malborku oraz zaproszeni rolnicy.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Pomorskiej Izby Rolniczej Powiatu Gdańskiego
  Dodano: 22/02/2023
  20 lutego 2023 r. w siedzibie Pomorskiej Izby Rolniczej odbyło się posiedzenie Rady PIR Powiatu Gdańskiego. Udział wziął Przewodniczący Rady Pan Jan Wiczling, Wiceprezes Zarządu PIR Pan Ryszard Kleinszmidt, Członek Zarządu PIR Pan Andrzej Sobociński,
  Czytaj więcej
 • Szkolenie "Obowiązki Rolnika w Świetle Ustawy Prawo Wodne" w Starogardzie Gdańskim
  Dodano: 17/02/2023
  W dniu 15.02.2023 roku w Restauracji K2 w Borzechowie odbyło się szkolenie organizowane przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Starogardzie Gdańskim na temat "Obowiązki Rolnika w Świetle Ustawy Prawo Wodne", w którym uczestniczyli Członkowie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej z powiatu starogardzkiego wraz z Przewodniczącym Panem Lechem Kolaską.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady PIR Powiatu Słupskiego
  Dodano: 14/03/2023
  Dnia 9 marca 2023 roku w Delegaturze Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Słupsku odbyło się posiedzenie Rady z udziałem II Wicewojewody Aleksandra Jankowskiego.Tematem spotkania była aktualna sytuacja w rolnictwie w województwie pomorskim związana z napływem i cenami zbóż, wzrostem cen; nawozów, środków do produkcji, węgla.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Wejherowskiego
  Dodano: 09/03/2023
  Dnia 7 marca 2023r. w Gminnym Domu Kultury w Lini odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Wejherowskiego. Obrady poprowadził Przewodniczący Rady, Pan Piotr Jasiński. Zarząd PIR reprezentował Pan Karol Przygocki. W spotkaniu uczestniczyli również: Pani Bogusława Engelbrecht – Wójt Gminy Linia, Mirosław Ellwart – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Linia, Joanna Dopke – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego oraz rolnicy z gminy Linia.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Lęborskiego
  Dodano: 22/02/2023
  16 lutego br. w Maszewie Lęborskim odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Lęborskiego. Na posiedzeniu Pan Florian Kowalczuk omówił pozytywne praktyki rolnicze prowadzące do zmniejszenia CO2 w atmosferze i zwiększające plonowanie oraz jakość produktów. O zaletach rolnictwa ekologicznego mówił Pan Piotr Jurczyk, praktyk w tej dziedzinie.
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Kartuskiego
  Dodano: 17/02/2023
  16 lutego 2023 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta Kartuzy odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Kartuskiego. Posiedzenie poprowadził Przewodniczący Rady Zygmunt Stromski. Wśród gości spotkania znaleźli się Prezes Pomorskiej Izby Rolniczej – Wiesław Burzyński, Ryszard Kleinszmidt – Wiceprezes PIR, przedstawiciele samorządów powiatowych i gminnych: Piotr Fikus – Wicestarosta Kartuski, Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuzy, Wojciech Kankowski – Burmistrz Gminy Żukowo,
  Czytaj więcej
 • Posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej powiatu puckiego
  Dodano: 17/02/2023
  W dniu 13.02.2023 w restauracji Nordowi Möl w Celbowie odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej powiatu puckiego.
  Czytaj więcej
FaceBook Pomorska Izba Rolnicza